Kodeks dobrych praktyk

 

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Dokładamy wszelkich starań, aby być źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. 

Tworzymy wspólnotę 

 

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem budujemy społeczność. 

 

Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Jesteśmy członkiem Centrum Inicjatyw Zawodowych oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki

 

Synergia Kancelaryjna

 

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

 

Współpraca 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, energię i świeżą krew. Szukamy partnerów i współpracowników, mających nawyk nieustannego doskonalenia się

 

785 -474-107

biuro@effectiveadvisor.pl


Wypełnij formularz on-line

Synergia kancelaryjna

 

Często spotykamy się z kłamliwym stereotypem, że „jak ktoś jest od wszystkiego, to jest od niczego”. Ten fałszywy stereotyp promujący „specjalistów” nie oddaje pełnej rzeczywistości. I tak mamy specjalistów prawa podatkowego, którzy powiedzą, że „z punktu widzenia ustawy o VAT wszystko wygląda dobrze”, ale nie znając już powiązań między innymi gałęziami prawa, ustawami, czy nawet przepisami w obrębie tej samej ustawy, kłamią klienta, gdyż przepisy karne znajdują się w kodeksie karnym, karnoskarbowym czy wykroczeń takie czy inne rozwiązanie prawne będą uznawać za oszustwo podatkowe. Przykładów jest oczywiście więcej, napisaliśmy o nim specjalnie, gdyż skrajne przykłady - naszym zdaniem - najlepiej ilustrują kwestie, na które chcemy zwrócić uwagę.W Effective Advisor uważamy, że interdyscyplinarne ujęcie pozwala zauważyć więcej, daje pełny ogląd na problemy klientów. Skupiając się na szczegółach, można nie dojrzeć całości i pominąć coś wartościowego. 

 

Przykład 1

 

Przyszedł do nas klient, chciał pożyczyć 72k na 4 lata, mając w BIK ok. 40k PLN, nikt mu nie chciał pożyczyć pieniędzy, nawet Rapida Money (ze względu na covid), która pożycza każdemu 25k pln gdy będzie miał gwaranta (nie badają czy ma czyste czy nie konto). Nie cedowaliśmy tego wniosku do naszych partnerów, wiedząc, że skoro instytucja pozabankowe odmawiają, to u nas też by miał odmowę. Skupiliśmy się na osobie tego człowieka. Doszliśmy do wniosku, że będąc handlowcem od 30lat, powinien wziąć pieniądze z UE na założenie działalności 50k, kolejne 20k z PUP. Wskazaliśmy firmy, które za kilka złotych piszą takie wnioski. W naszej opinii najlepiej żeby założył spółkę z o.o. bo uniknie komornika. Efekt? Człowiek stanął na nogach. Zarabia więcej bo pracodawca daje mu pensje brutto. I ma szanse na kredyt (!). 

 

Przykład 2 

Klientka była w podobnej sytuacji co klient pierwszy, z tym, że miała majątek (100k) i dług czterokrotnie większy. Ten przykład jest inny od poprzedniego, gdyż w jej przypadku bardziej opłacało się ogłosić upadłość. Klient pierwszy w 2-3 lata zarobi swoje 40k na oddanie długów, klientka nie miała najmniejszych szans by pokryć w tym czasie należności, a że tyle trwa postępowanie, dość oczywiste jest, że lepiej było zacząć od zera. (Uważamy jako kancelaria, że więcej swobód daje życie bez długów i to jest stan pożądany, do którego należy dążyć).

 

Przykład 3

Klient chciał odzyskać pieniądze od banku za kredyty frankowe. W większości kancelarii prawnych musiałby pójść przez wszystkie etapy postępowania. My klientowi dajemy wybór: może z nami przez wszystkie etapy postępowania po kolei. Albo przenieść na nas cesję wierzytelności i zakończyć sprawę z bankiem w 48h. Wszystko zależy od potrzeb klienta, nastawienia do ryzyka, profilu inwestycyjnego i osobowości klienta. 

 

 

 

Synergia kancelaryjna sprawia, że nasi doradcy są MENAGERAMI finansowymi. Potrafią oddelegować klienta do określonego, specjalistycznego działu naszego przedsiębiorstwa i pokierować jego finansami lepiej niż robią to inne firmy. Doradca Finansowy nie powie, że są dotacje unijne, że jest opcja z oddłużaniem, przeprowadzeniem upadłości bo nie wie, a jeśli wie, to nic z tego nie ma. Radca prawny/Adwokacina, też nie będzie patrzył na bieżące problemy finansowe klienta, tylko weźmie podpisze z nim umowę i będzie tak długo ciągnął jak ten klient da rade. Effective Advisor jest odpowiedzą na te patologie. Widzimy wartość w budowaniu długoterminowych relacji. Wiemy, że gdy klient kupił u nas upadłość konsumencką, to my już dla niego coś zrobiliśmy i będzie chciał kupić u nas samochód, nowy dom, wziąć kredyt. Nie jest to gra do sumy zerowej, gdzie jesteśmy zmuszeni wyciągnąć od klienta jak najwięcej, tylko budowanie zdrowej, długofalowej relacji opartej na zaufaniu i szacunku. 

 

Wszystko to wymaga od nas uczciwej współpracy i wzajemnego informowania się. Prosimy o powiedzenie o sobie paru zdań, gdyż jest nam to potrzebne w budowaniu strategii finansowej. O ile handlowiec może założyć własną działalność, to już robotnik może mieć problem. Także okoliczność pełnienia pewnych zawodów daje różnego rodzaju przywileje np. W Santanderze (który nie zwraca uwagę na BIK) za wolny zawód uznawana jest pielęgniarka. Jak również istotne jest precyzyjne określenie czego się szuka. Przykład pierwszy szukał pieniędzy, a nie kredytu. Kolejny to kierownik wysokiego szczebla, który potrzebował pieniędzy na kilka miesięcy a nie chciał, żeby było ewidencjonowane w księgach rachunkowych. Bardzo jasno wyartykułował swoją potrzebę. Doradziliśmy mu factoring i był zadowolony z tego rozwiązania. Chodziło tylko o jednorazową transakcje, więc wychodziło i tak lepiej niż obrotówka. 

 

Potencjał kancelarii interdyscyplinarnej jest o wiele szerszy ale postanowiliśmy napisać tutaj, żeby dać pewne „książkowe przykłady” jak układa się współpraca w dobrze zarządzanej firmie consultingowej. Co klient może zyskać, czego nie ma u konkurencji. Jeszcze jedna kwestia. Czy nie opłaci się klientowi skorzystanie z kilku specjalistycznych firm? Nie, bo żeby znaleźć dobrego prawnika od upadłości konsumenckiej trzeba nieźle się postarać. Jest sporo osób, które wezmą 1000pln za napisanie wniosku i na tym kończy się ich usługa. Z kolei szukanie na własną rękę ma tę wadę, że kancelarie sa wyspecjalizowane i można przyjść do kogoś i usłyszeć tylko „sorry, my tylko podatek VAT” i odbijać się od drzwi do drzwi. U nas wszystko jest w jednym miejscu. Odsyłamy do odpowiedniego działu firmy specjalizującej się zagadnieniem. Nadto, trzeba zauważyć, że szukanie pewnych rzeczy na własną rękę w wielu miejscach może nam czasem przeszkodzić np. Starając się o kredyt, każde kolejne zapytanie o BIK będzie powodować obniżenie scoringu. 

 

Podsumowując, Synergia kancelaryjna jest odpowiedzią na potrzebę specjalistycznego rozwiązywania problemów gospodarstw domowych i przedsiębiorstw dzięki patrzenie na problem z wielu perspektyw i wyborze rozwiązania najkorzystniejszego z punktu widzenia klienta. Klient zyskuje partnera, z którym może prowadzić wieloletnią współprace na wielu obszarach, co ułatwia prowadzenie interesów, gdyż ogranicza czas potrzebny na znalezienie kontrahenta.

13 grudnia 2020

Doradca finansowy, Prawnik, Przedsiębiorca

Studiował Prawo na WPiA UJ, autor pracy mgr "Istniejące problemy z nieistniejącym prawem - fikcje prawa cywilnego".  Z doradztwem finansowym związany od dekady. Prowadzi własną działalność gospodarczą F.H.U Acurg, a także jest prezesem w spółkach z branży sanitarnej, marketingowej oraz transportu. 

Prywatnie bardzo lubi literaturę faktu, zwłaszcza biznesowe książki i  filmy dokumentalne, amatorsko uprawia sport (bieganie, rower, pływanie). 

Konrad Tytus Gruca

Effective Advisor sp. z o.o.

ul. Komuny Paryskiej 110A

32-020 Kraków

KONTAKT