Kodeks dobrych praktyk

 

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Dokładamy wszelkich starań, aby być źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. 

Tworzymy wspólnotę 

 

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem budujemy społeczność. 

 

Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Jesteśmy członkiem Centrum Inicjatyw Zawodowych oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki

 

Synergia Kancelaryjna

 

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

 

Współpraca 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, energię i świeżą krew. Szukamy partnerów i współpracowników, mających nawyk nieustannego doskonalenia się

 

785 -474-107

biuro@effectiveadvisor.pl


Wypełnij formularz on-line

Pozyskiwanie środków finansowych. Poradnik antycovidowy cz. 3

Skutki gospodarcze zwalczania pandemii mają swoje przełożenie na funkcjonowanie systemu bankowego w Polsce. O pieniądze jest trudniej. Niektóre instytucje finansowe całkowicie zrezygnowaly z udzielania finansowania, chociaż do tej pory były  tzw. ostatnią deską ratunku. Kancelaria wspiera zarówno osoby fizyczne, jak i prawne w pozyskiwaniu finansowania na różne cele: od budowy/zakupu nieruchomości, przez wydatki związane z  prowadzonym przedsiębiorstwem czy konsumpcje. Jesteśmy w tym działaniu wysoce kreatywni i nie powstrzymują nas przeciwności losu. 

 

 zła historia kredytowa, wpisy w bazach

 brak zdolności kredytowej

 zbyt krótki staż firmy

 zaległości w ZUS i US 

branża wysokiego ryzyka, nieakceptowana przez bank

  

Wieloletnia współpraca z placówkami i dyrektorami banków pozwoliła nam na sprostanie takim problemom. 

 

Jeśli: masz złą historię kredytową -  możemy zaproponować Ci kredyt z poręczycielem

nie masz zdolności kredytowej - możemy zaproponować Ci kredyt na przychód (obroty)

 masz zaległości w ZUS i US - możemy zaproponować Ci kredyt bez przedstawiania zaświadczeń

 prowadzisz firmę np. z branży transportowej lub budowlanej - mamy oferty właśnie dla tych branż

 

Maksymalna dostępna u nas kwota kredytu bez zabezpieczenia to nawet 6mln zł (najwyższa na rynku). Kredyt nie wymaga żadnego zabezpieczenia rzeczowego (hipoteki, maszyn czy zastawu na towarze). Możemy go rozłożyć na wygodne, równe, przystępne raty - nawet na 12 lat (co miesiąc masz pewność, że stać Cię na ratę).

 

Nie pobieramy żadnych opłat wstępnych (np.za rozpatrzenie wniosku) ani dodatkowych prowizji (pracujemy na wynagrodzeniu bankowym). 10 lat pracy w branży kredytów daje nam naprawdę duże doświadczenie i wysoką skuteczność

  

Nie upieramy się przy tym, aby koniecznie pieniądze pozyskać przez kredyt. W ściśle określonych przypadkach możemy postarać się napisać wniosek o dotacje unijna, w ramach, której zostanie przyznana bezwrotna dotacja lub udzielona pożyczka na preferencyjnych warunkach. 

 

Nadto, potrafimy znaleźć finansowanie dzięki wykorzystaniu instytucji leasingu zwrotnego w przypadku gdy państwo mają przedmiot nadający się do zabezpieczenia; w odróżnieniu od zastawu, instytucja pozwala korzystać z przedmiotu będącego zabezpieczeniem!

 

Nadto, w dobie trudności uzyskania finansowania ze względu na skutki zwalczania pandemii wartym do zastosowania dla przedsiębiorców jest factoring, jako alternatywa dla kredytu obrotowego czy linii kredytowej. Instytucja nie wymaga zabezpieczenia rzeczowego, pieniądze są wypłacone nawet w 15 min po przedstawieniu faktury zakupowej. 

 

Tak szeroko zakrojoną paleta instrumentów finansowych pozwalająca nam pozyskać środki z rynku finansowego, instytucji pozabankowych oraz z dotacji unijnych, sprawia, że Kancelaria Effective Advisor jest wszechstronnie kompetentna  do udzielania wsparcia w zakresie finansowania określonych celów gospodarczych, nawet w ekstremalnie ciężkich przypadkach.  

 

Nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do wyboru nowego źródła finansowania. Potrafimy również zaoferować zainteresowanym, którzy posiadają kredyty refinansowanie kredytu w innej instytucji bankowej na korzystniejszych warunków, wesprzeć w negocjacjach z bankiem celem obniżenia wysokości marży (nasz rekord to 3% w kredycie hipotecznym dla hotelu!), czy skonsolidować kredyt dzięki czemu wiele kredytów (samochodowy, gotówkowy, czy hipoteczny) będzie spłacanych w jednym banku przy najniższej marży. Omówione instytucje pozwalają również na osiągnięcie korzyści obniżenia miesięcznej raty czy wydłużenia okresu spłacania w sytuacji gdyby z powodów od nas niezależnych spadły miesięczne wpływy. 

 

Podsumowując, nawiązując współpracę z naszą kancelarią finansową dajecie sobie szansę na znalezienie finansowanie nie tylko z jednego banku, ale wyboru finansowania z całego sektora finansowego. Jest to rozwiązanie nie tylko korzystniejsze przez to, że jest większy wybór ofert, ale również praktyka  na rynku pośrednictwa finansowego wskazuje, że tylko 20% kredytów udzielanych jest w placówce banku, co za tym idzie, pozostali klienci aby uzyskać finansowanie muszą znaleźć odpowiednią placówkę finansową poza bankiem.

 

12 grudnia 2020

Doradca finansowy, Prawnik, Przedsiębiorca

Studiował Prawo na WPiA UJ, autor pracy mgr "Istniejące problemy z nieistniejącym prawem - fikcje prawa cywilnego".  Z doradztwem finansowym związany od dekady. Prowadzi własną działalność gospodarczą F.H.U Acurg, a także jest prezesem w spółkach z branży sanitarnej, marketingowej oraz transportu. 

Prywatnie bardzo lubi literaturę faktu, zwłaszcza biznesowe książki i  filmy dokumentalne, amatorsko uprawia sport (bieganie, rower, pływanie). 

Konrad Tytus Gruca

Effective Advisor sp. z o.o.

ul. Komuny Paryskiej 110A

32-020 Kraków

KONTAKT