Kodeks dobrych praktyk

 

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Dokładamy wszelkich starań, aby być źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. 

Tworzymy wspólnotę 

 

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem budujemy społeczność. 

 

Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Jesteśmy członkiem Centrum Inicjatyw Zawodowych oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki

 

Synergia Kancelaryjna

 

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

 

Współpraca 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, energię i świeżą krew. Szukamy partnerów i współpracowników, mających nawyk nieustannego doskonalenia się

 

785 -474-107

biuro@effectiveadvisor.pl


Wypełnij formularz on-line

Misja społeczna!

Kto jest Twoim doradcą? Usługa doradztwa finansowego pojawiła się na początku 2000r, przeważnie firmy były zakładana przez spółki córki banków do symulowania przed klientem niezależności, podczas gdy celem było wyłącznie osiągnięcie lepszych wyników sprzedaży produktów własnych nie bacząc na żadne zasady etyczne.  Pod tym względem nastąpił wysyp doradców oferujących produkty bankowe lub ubezpieczeniowe, z których związanie się umową tworzyło skutki finansowe na całe dziesięciolecia. Zdecydowana większość z nich nie raczyła nawet przeczytać stosownie umowy i rzetelnie poinformować klienta o skutkach zawierania umowy nie bacząc na normy określone w ustawie o sprzedaży instrumentów finansowych, m. in częstą praktyką było nie przedstawianie klientom (inwestorom) osobnego dokumentu przedstawiających wszystkich kosztów. W umowach typu unit-link koszty te były sprytnie zakamuflowane w kilkunastu, pozornie wyglądających na niskie opłatach, które po sprowadzeniu do wspólnego mianownika wynosiły 8-10% rocznie; nie wspominając o już zabronionej opłacie likwidacyjnej, wynoszącej w początkowych latach inwestycji nawet przepadek do 100% wpłaconych środków. Trzeba zaznaczyć, że działo się to momencie gdy - zgodnie z wyliczeniami obserwatora finansowego - średni zwrot z inwestycji w fundusze akcyjne wynosił 8%, a w fundusze obligacyjne ok 6%. W konsekwencji były to umowy z dużym prawdopodobieństwem niekorzystne dla klienta o pośrednik miał świadomość. Brak uregulowania tego zawodu również jak wynika z obserwacji wpłynął na wzrost sprzedaży kredytów frankowych, gdyż żaden z pośredników w momencie podpisywania umowy nie zwrócił uwagę, że banki wyłącznie pozorują sprzedaż kredytów we frankach podczas gdy wyłącznie, korzystając przez siebie stworzonych wyliczeń, korzystnych dla siebie, indeksowały te kredyty.  Wpływ na wybór nieodpowiedniego konsultanta miał również na ich samych. Najczęściej były to osoby młode, bez doświadczenia życiowego ani odpowiedniej wiedzy fachowej wymaganej dla pełnienia podobnej funkcji (umowa kredytu liczy często kilkanaście, kilkadziesiąt stron i jest napisana językiem zawiłym, wymagającej nie tylko odpowiedniego przygotowania prawniczego, ale również dużej uwagi do przeprowadzenia odpowiedniej analizy). Znana była praktyka, że firmy doradztwa finansowego zatrudniały osoby młode na próbę i ta musząc się wykazać podpisywała umowy na te wiele lat z osobami najbliższymi, bardzo krępując domowy budżet, czasem doprowadzając do finansowej tragedii, powodując u siebie depresję. 

 
21 września 2018

Doradca finansowy, Prawnik, Przedsiębiorca

Studiował Prawo na WPiA UJ, autor pracy mgr "Istniejące problemy z nieistniejącym prawem - fikcje prawa cywilnego".  Z doradztwem finansowym związany od dekady. Prowadzi własną działalność gospodarczą F.H.U Acurg, a także jest prezesem w spółkach z branży sanitarnej, marketingowej oraz transportu. 

Prywatnie bardzo lubi literaturę faktu, zwłaszcza biznesowe książki i  filmy dokumentalne, amatorsko uprawia sport (bieganie, rower, pływanie). 

Konrad Tytus Gruca

Effective Advisor sp. z o.o.

ul. Komuny Paryskiej 110A

32-020 Kraków

KONTAKT