Kodeks dobrych praktyk

 

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Dokładamy wszelkich starań, aby być źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. 

Tworzymy wspólnotę 

 

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem budujemy społeczność. 

 

Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Jesteśmy członkiem Centrum Inicjatyw Zawodowych oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki

 

Synergia Kancelaryjna

 

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

 

Współpraca 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, energię i świeżą krew. Szukamy partnerów i współpracowników, mających nawyk nieustannego doskonalenia się

 

785 -474-107

biuro@effectiveadvisor.pl


Wypełnij formularz on-line

Jak uniknąć wejścia w spiralę zadłużenia?

Szukając złotego środka by z jednej strony żyć na odpowiednio wysokim poziomie, a z drugiej strony, gromadzić odpowiednią rezerwę na sytuacje losowe, są tacy, którzy proponują postawienie na minimalizm. Koncepcja minimalizmu pojawiła się w latach 60. Kluczem, zgodnie z filmem "Minimalizm. dokument o rzeczach ważnych" publikowanym na serwisie Netflix, jest sprzeciwienie się konsumpcjonizmowi. W założeniu tego światopoglądu dążenie do zaspokajania głodu na rzeczy nowe, lepsze jest wyłącznie przemijająca, nieistotną potrzebą, która nie wzbogaca naszego życia. Z perspektywy czasu niektóre z tych wydatków wydają się  być wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Konsekwencją tego ruchu jest świadomy wybór takich rozwiązań w naszych gospodarstwach domowych, które wyłącznie są użyteczne. Klasyczne mieszkanie minimalisty jest kompaktowe, umeblowane w taki sposób, by przedmioty były wielozadaniowe: kanapa zmienia się w łóżko, pufa w stołki, szafa w biurko itp. w zależności od bieżących potrzeb danej osoby. 

 

W Effective Advisor zgadzamy się, że nie ma po co wyrzucać pieniędzy w błoto i warto stawiać na funkcjonalne, potrzebne rozwiązania. Natomiast nie tylko zaciskanie pasa jest rozwiązaniem na miarę poradzenia sobie z problemem znalezienia życiowej równowagi. Na stronach naszej kancelarii znajdują się liczne artykuły pozwalające się zabezpieczać na różne okoliczności, pomnażać swój majątek, by żyć na coraz większym poziomie, nie wpadając w pułapkę drugiego prawa parkinsona, czy skutecznie uzyskać pomoc prawną by zabezpieczyć majątek, jak również go multiplikować. 

 

Konsumpcjonizm, dobrze pojmowany, może stać się symboliczną marchewką popychająca nas w stronę rozwoju osobistego, zawodowego, podnoszenia wymagań co do siebie i otoczenia. Ważna jest kolejność pewnych rzeczy: najpierw warto rozwijać siebie, a dopiero później,  z uzyskanych pożytków  "zabawki", które się używa. Zdrowy rozsądek jest pierwszym krokiem chroniącym konsumentów przed spiralą zadłużenia. "Nie wydawaj pieniędzy, których nie masz". Nie planuj, że coś kupisz gdy nie masz tych środków do swobodnego rozporządzenia. Już wielu czekało na przelew bezskutecznie. Zamiast tego, przedsiębiorca powinien zadbać by pieniądze wpływały na jego konto, a faktura nie zalegała nieopłacona. Gdy pieniądz pracuje, zysk jest większy. Koszt opłaty za factoring, przy prężnie działającym przedsiębiorstwie, jest nieporównywalnie niższy, niż koszt alternatywny wynikający z wielomiesięcznego braku środków na zakupu towaru i sprzedaży innym dostawcom. Gdy faktura zalega zadługo, należy również pomyśleć o windykacji, gdyż sentyment w biznesie, skutkuje bólem dupy. Uzyskanie nakazu zapłaty uchroni nas od przedawnieniem, pozwoli naliczać odsetki od odsetek i wywrze większą presję na dłużniku, niż zdanie się na słowo. Korzystanie ze swoich praw jest spoko i każdy musi to szanować. 

 

Pomimo, że z długiem da się żyć, radzimy jak wydostać się z spirali zadłużenia. Zawsze da się coś zrobić ze swoimi finansami. Rozwiązania finansowe skrojone na możliwości klientów wymagają również tego, aby dostosować rozwiązania finansowe w celu poprawy nadmiernego zadłużenia. Konsument, po spełnieniu określonych warunków, może ogłosić upadłość, a przedsiębiorca zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań: pójść na układ, ogłosić upadłość, zrobić restrukturyzację, przejść postępowanie scaleniowe itp.  Zanim jednak dojdzie do tak drastycznych skutków można pomyśleć o poprawie płynności finansowej przez: kredyty obrotowe, leasing zwrotny aktywów majątku, czy refinansowaniu lub konsolidacji zadłużenia. 

 

Osiągając stabilny poziom finansów możemy nawiązać współprace mającą na celu zabezpieczeniem majątku na skutek nieszczęśliwych wypadków, jak również pomnożeniu swoich aktywów, w zależności od profilu inwestycyjnego w aktywa o średnim-, długim- terminie inwestycyjnym, o niskim, średnim poziomie ryzyka, czy też z umiarkowaną stopą zwrotu, znacznie przewyższającą lokaty bankowe. 

 

Nasza współpraca obejmuje również wsparcie w wykorzystaniu bogactwa w konsumpcyjne dobra, nie tylko jako "zabawki", ale jako formę dźwigni finansowej, optymalizacji podatkowej przedsiębiorstwa, inwestycji i lokaty kapitału. Pomoc w odróżnia od klasycznych firm sprzedażowych obejmuje również zbadanie umowy pod względem prawnym-podatkowym, co jest dużą oszczędnością względem innych firm. W swoim bogatym portfolio posiadamy 5000 nowych samochodów, współpracujemy z licznymi komisami samochodowymi, ściągamy pojazdy z zagranicy (jachty, samoloty, maszyny, ciągniki siodłowe) , a także pośredniczymy na rynku nieruchomości. 

 

Przy dobrze zbudowanym portfolio inwestycyjnym, współpracując z nasza firmą consultingową, znajdzie się na wyższym pułapie, pozwalając zaszaleć bez rozterek o drobne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 listopada 2020

Doradca finansowy, Prawnik, Przedsiębiorca

Studiował Prawo na WPiA UJ, autor pracy mgr "Istniejące problemy z nieistniejącym prawem - fikcje prawa cywilnego".  Z doradztwem finansowym związany od dekady. Prowadzi własną działalność gospodarczą F.H.U Acurg, a także jest prezesem w spółkach z branży sanitarnej, marketingowej oraz transportu. 

Prywatnie bardzo lubi literaturę faktu, zwłaszcza biznesowe książki i  filmy dokumentalne, amatorsko uprawia sport (bieganie, rower, pływanie). 

Konrad Tytus Gruca

Effective Advisor sp. z o.o.

ul. Komuny Paryskiej 110A

32-020 Kraków

KONTAKT