Effective Advisor sp. z o.o.

ul. Komuny Paryskiej 110A

32-020 Kraków

KONTAKT  

Kodeks dobrych praktyk

 

Interesy z nami to zawsze lot pierwszej klasy. Dokładamy wszelkich starań, aby być źródłem inspiracji dla konkurencji pod względem profesjonalizmu. 

Tworzymy wspólnotę 

 

W Effective Advisor pracujemy do późna, aby rozwiązać naglące potrzeby przedsiębiorstw oraz konsumentów. Razem budujemy społeczność. 

 

Prowadzimy odpowiedzialny biznes

Jesteśmy członkiem Centrum Inicjatyw Zawodowych oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Nauki

 

Synergia Kancelaryjna

 

Jeden problem, kilka rozwiązań. Łącząc z sobą podejście prawne i finansowe uzyskujemy uniwersum możliwości

 

Współpraca 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, energię i świeżą krew. Szukamy partnerów i współpracowników, mających nawyk nieustannego doskonalenia się

 

785 -474-107

biuro@effectiveadvisor.pl


Wypełnij formularz on-line

Fotowoltaika dla rolnika

Inspiracje

Finansowanie

Motywacja

Profesjonalna kadra

Naszym zespołem kierują ludzie po studiach związanych z energetyką oraz OZE na AGH, a także o prawniczo-ekonomicznym wykształceniu. Taka mieszanka pozwala na zapewnienie obsługi klienta na najwyższym poziomie. 

Kompleksowa usługa — od pierwszego kontaktu do końca trwania gwarancji!

Doświadczeni monterzy

Współpracujemy wyłączenie z  monterami posiadającymi doświadczeniu na rynku OZE oraz z pełną gamą uprawnień SEP D + E, UDT OZE. W Naszym składzie znajdziecie również architektów  PV oraz doradców technicznych. 

Powiązane artykuły

Ruszyła dotacja krakowska

Program mój prąd nowy nabór

Kolejny nabór programu czyste powietrze

 

Fotowoltaika poza dostarczeniem energii do gospodarstwa może stwarzać również dodatkowe funkcje wyspecjalizowane dla gospodarstw rolnych. Postawienie instalacji fotowoltaicznej na gruncie może być wykorzystywane do mała "foliowania", w której jest odpowiedni cień oraz wilgoć na niektóre rodzaje upraw. Fotowoltaika jest również wykorzystywana - w systemie off-grid - do nawadniania. Z kolei dzięki zastosowaniu modułów fotowoltaicznych w technologii glass-glass możliwe jest również tworzenie konstrukcji przepuszczających słońce potrzebnych do szklarni.  Sa to rozwiązania innowacyjne w skali kraju, które pozwalają o myśleniu o dodatkowych dotacjach i wsparciach. 

 

 

Powyższe zdjęcia mają charakter wyłącznie poglądowy, aby zainspirować inwestorów do nowego spojrzenia na fotowoltaike. 

Fotowoltaika - nie stać Cię, żeby jej nie mieć!

Zgodnie z opracowaniem URE zakup 10kW po rynkowej cenie 46 tys pln odda się po 10 latach! Ale czy wiesz, że wykorzystanie programów wsparcia może skrócić ten czas o połowę?! 

 

W obecnej sytuacji funkcjonuje cały szereg dotacji i ulg na poziomie krajowym skierowanych do rolników. Najbardziej znane to: agroenergia oraz ulga w podatku rolnym (25%). Jednak jest to tylko część dotacji możliwych do uzyskania. Istnieją również programy wspierania rolnictwa na szczeblu z funduszy europejskich oraz gminne. 

 

Określenie realnej ceny jaką zapłaci się za zakup instalacji fotowoltaicznej będzie podyktowane sposobem wykorzystania w/w programów wsparcia. 

 

Nie masz dość wolnych środków by nabyć instalację?

To żaden problem - współpracujemy z licznymi instytucjami finansowymi, które uczestniczą w programach BGK. Udzielane przez nas kredyty cechują się niskim wkładem własnym. 

 

 

 

Finansowanie: 

W obecnej sytuacji funkcjonuje cały szereg dotacji i ulg na poziomie krajowym. Najbardziej znane to: program czyste powietrze, program stop smog (dla domów ubogich energetycznie), program "mój prąd", ulga termomodernizacyjna. Jednak jest to tylko część dotacji możliwych do uzyskania. Istnieją również programy regionalne np. fundusze parasolowe dla określonych gmin (rof.pl oferuje obniżkę na poziomie 80%), czy gminne programy pojawiające się sezonowo np. dotacja krakowska (20', 21' wynosiła 15tys. na fotowoltaikę, ale nie więcej niż 100% kosztów). 

Określenie realnej ceny jaką zapłaci się za zakup instalacji fotowoltaicznej będzie podyktowane sposobem wykorzystania w/w programów wsparcia. 

Inspiracje:

Sama instalacja fotowoltaiczna ze względu na bardzo przyjazną do montażu konstrukcje - składającą się z modułów fotowoltaicznych, okablowania, konstrukcji, śrubek, falownik, zabezpieczeń dc/ac, itp - pozwala na funkcjonalne wykorzystanie nieużytkowanej przestrzeni - powierzchni dachu, lub nadania gruntowi nowych zadań. Z modułów można wznieść Wate samochodową połączoną ze stacją ładowania pojazdu, Pergolie pod którą można się schować w letni ciepły dzień, jak również nadaje się częściowo pod uprawy określonych roślin ze względu na zaciemnienie pod stolarzem oraz ograniczenie wilgoci od deszczu. Dla inwestorów pragnących wykorzystać przestrzeń działki, nasze biuro projektowe jest gotowe przedstawić niestandardowe rozwiązania - zadaszenie basenu, postawienie magazynu itp. itd. 

Możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznych jest szczególnie atrakcyjna dla gospodarstw rolnych, nie tylko ze względu na stały wzrost kosztów prądu, ale również ze względu na przerwy w dostawach prądu, które zdarzają się szczególnie często na obszarze miejskim. Jest to zadanie, które wymaga szczególnie dużych kwalfikacji pod względem prawnym, gdyż praktyka na takich obszarach wskazuje, że zakłady energetyczne odmawiają przyłączenia do sieci ze względu na niewydolność linii energetycznej. Posiadając odpowiednie kadry prawne i techniczne, potrafimy poradzić sobie z takimi niedogodnościami, dając rolniką nadzieję na godne życie. 

 

Inwestycja w fotowoltaikę jest szczególnie opłacalna ze względu na funkcjonowanie programu agroenergia, który stwarza możliwość odliczenia części poniesionych nakładów. Istnieją również korzystne formy finansowania w postaci niskooprocentowanych kredytów, umarzalnych pożyczek. 

Ruszyła dotacja krakowska

Program mój prąd nowy nabór

Kolejny nabór programu czyste powietrze

 

Zainwestuj w fotowoltaike!

Podnieś wartość swojej nieruchomości

Obniż wydatki na prąd do kilku złotych rocznie

Zadbaj o środowisko naturalne oraz zdrowie swoich najbliższych

Już dziś stań się właścicielem własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej, zostań prosumentem!

 

 

Skontaktuj się już teraz i poznaj szacunkową ofertę!

Rodzaj inwestycji
Wysokość rachunku za prąd
Adres
Twój e-mail:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wykorzystaj przysługujące ulgi i dotacje

Zadbaj o zdrowie swoje i najbliższych

Zadbaj o środowisko - redukuj CO2

Obniż rachunek za prąd

Przejdź do kalkulatora PV

Kalkulator fotowoltaiki

  • Chcesz wiedzieć ile modułów potrzebujesz?
  • Jak duża zajmują powierzchnie?
  • Ile kosztuje instalacja?
  • Jak wiele zaoszczędzisz przez najbliższe lata?
  • Ile odliczysz sobie w podatku dochodowym?

 

Nasz kalkulator policzy to wszystko biorąc pod uwagę profil klienta, pokrycie dachu, jego kierunek oraz przysługujące dotacje!

Podnieś wartość nieruchomości

Weź kredyt w cenie rachunku za prąd